Все, що ви хотіли знати про штатний розклад

Все, що ви хотіли знати про штатний розклад

Все, що ви хотіли знати про штатний розклад

Чи можуть в штатному розкладі перебувати вакантні посади?

– Так, можуть.

Як часто потрібно оновлювати штатний розклад?

– У будь-який час за потребою.

Чи можна в штатному розкладі розміщувати посади іноземною мовою?

– Не можна.

Штатний розклад є зручним інструментом для роботодавця. На підставі цього документа виробляють прийом на роботу, переклади або скорочення, змінюють оклади і посади. Коли потрібно вносити зміни до штатного розпису? Як це робити правильно?

Чи потрібно знайомити працівників із змінами в даному документі?

Складаємо штатний розпис

У штатному розкладі повинні бути перераховані підрозділи, назви посад, число штатних одиниць в них, розміри посадових окладів і надбавок. Якщо не вказати період дії штатного розкладу, його можна застосовувати протягом всієї діяльності організації до внесення в нього змін чи доповнень.

Для розробки штатного розкладу роботодавець може скористатися уніфікованої формою № Т-3, яка затверджена Постановою Держкомстату Росії № 1. або створити і затвердити іншу форму, що містить необхідні відомості для ведення обліку кадрів (ст. 9 Закону № 402-ФЗ). Виняток становлять організацій державного сектора: форми первинної облікової документації для них встановлюються на підставі бюджетного законодавства.

Штатний розпис є знеособленим документом. У ньому не вказуються конкретні працівники, а тільки кількість посад в компанії і оклади за ним. Для того щоб зафіксувати, які саме співробітники займають конкретні посади, відстежувати вакансії, періоди відсутності на роботі або тимчасове заміщення, в організації складається штатна розстановка.

Для її створення зручно використовувати ту ж форму штатного розкладу № Т-3. доповнивши її графами «Прізвище та ініціали», «Відомості про працівника».

Як вказати посаду в штатному розкладі

У штатному розкладі розміщуються всі наявні в компанії посади, навіть вакантні.

Роботодавець може сам на свій розсуд формулювати найменування посади, якщо робота не пов’язана з небезпечними або важкими умовами праці (ст. 57 ТК РФ). Закон не забороняє використовувати скорочення, загальноприйняті в тій чи іншій області («Оператор ПК», «Начальник відділу веб-розробок»). І все ж краще вказати повну назву посади, щоб уникнути ризику різночитання в його трактуванні, так як встановленого законодавчо переліку скорочених найменувань не існує. Не можна в штатному розкладі встановлювати різну зарплату на однакових посадах.

У такому випадку краще ввести відмінності в назві та посадових обов’язках.

Увага!

Робота деяких компаній може бути пов’язана із сезонним залученням співробітників. Якщо з додатковими працівниками підписуються строкові трудові договори, це може бути відображено в штатному розкладі. Для цього видається наказ, яким збільшується кількість одиниць у відповідних посадах з відміткою про період, протягом якого вони дійсні (ст. 15. 16. 57 ТК РФ).

Для цього штатний розклад доповнюється графою «Період роботи», Або інформація про терміни відображається в графі «Примітка».

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!