Зразкові ігри-заняття з дитиною 1 г.-1 м 3 міс.

Зразкові ігри-заняття з дитиною 1 г.-1 м 3 міс.

Зразкові ігри-заняття з дитиною 1 г.-1 м 3 міс.

Заняття з лялькою

Мета: Продовжувати знайомити дитину з навколишніми предметами, їх особливостями і можливостями використання. Вчити полегшеним назвами (лялька — "ляля", Собачка — "ав-ав"). Давати поняття загальновживаних назв цих предметів, спонукати вживати в активній мові полегшений варіант назви або звуконаслідування. Вчити по картинці впізнавати знайомі предмети, називати їх полегшеними словами.

Матеріал: Лялька середнього розміру (30—40 см), собачка (20—25см). Дві картинки, на яких зображена лялька і собачка. Хід заняття: Мама прибирає іграшки, так щоб малюк спочатку заняття їх не бачив. Вона приваблює дитину веселим розмовою, намагаючись сконцентрувати його увагу, потім розігрує сценку: лунає стукіт. "Хтось іде до нас у гості", — Говорить мама; перед очима малюка з’являється лялечка. "Лялька — "ляля" прийшла до Саші (ім’я дитини)", — Пояснює мама. Лялька вітається, якщо малюк хоче взяти її в руки, мама віддає, але дії дитини коментує: "Де у "лялі" вічка (ручки, ніжки, ротик, носик)? (Показує), а де у Сашеньки? (Показує). Потім просить повторити: "ляля" і тут же уточнює: "Лялька".

Далі йде показ картинки, що зображає ляльку: "Ось "ляля" — Лялька на картинці. Де "ляля?" — Ось! На картинці -"ляля". У наступній частині заняття раптово лунає гавкіт і з’являється собачка, лялька ховається. Аналогічно першій частині проводиться сценка з собачкою, вводиться полегшене слово "ав-ав".

У третій частині заняття знову з’являється лялечка, собачка радіє зустрічі з нею. Ще раз мама намагається ввести в активний словник: "ляля", "ав-ав". Просить повторити їх.

Показує картинки: "Де "ляля"?", "Де "ав-ав"?" Якщо дитя не може, мама відповідає за нього.

Заняття з іграшковим автомобілем (машиною).

Мета: Продовжувати знайомити дитину з назвами предметів та іграшок, які перебувають у найближчому оточенні. Вчити розуміти слова, що позначають дії предмета ("Машина — "бі-бі" — Поїхала, зупинилася") Матеріал: Іграшкова машина з кузовом, лялька. Примітка: іграшки повинні бути відповідні один одному, машина 30—40 см, лялечка 20—25 см. Хід заняття: Мама запрошує малюка пограти. За дверима лунає звук бібікать машини. "Що це? Чуєш: "бі-бі-бі"?" До кімнати в’їжджає машина.

Примітка: мама знаходиться в отворі дверей в кімнату і розігрує першу частину заняття, не показуючи іграшку відразу. Так дорослий посилює орієнтовну активність малюка. У другій частині заняття розігрується сценка поїздки машини, вводяться нові слова — "бі-бі" поїхала: "бі-бі-бі", Машина гуде: "бі-бі-бі". "Як гуде машина, повтори!" — Просить мама.

У процесі заняття дорослий акцентує увагу малюка на діях машини: поїхала, зупинилася, загула, знову поїхала. В активний словник дитини мама намагається ввести слова: "бі-бі" і "бібікает", Наприкінці будує речення: "Бібі бібікает". У наступній частині заняття в кузов машини садиться лялька: "Ляля" поїхала; зупинилася "бі-бі". Сценка "лялька в машині" розігрується ситуативно, дорослий придумує різні нескладні колізії сюжету, забавляючи малюка.

Вводить нові і повторює знайомі для дитини лепетние слова і звуконаслідування. Активізує мова самої дитини. В кінці заняття лялька їде на машині, обіцяючи, що скоро приїде в гості.

Примітка: Заняття необхідно повторювати 2-3 рази, посилюючи враження та закріплюючи знання малюка.

Читання потешки "Ладушки-ладушки"

Мета: Вчити дітей наслідувати ігровим діям, формувати почуття ритму. Хід заняття: Мама грає з дитиною, читаючи напам’ять: — Ладушки, ладушки! (Дитина плескає долонями)

Показники розвитку дитини до 1 року 3 міс.

Загальні руху

Навички в побуті

1. Знає і знаходить на прохання дорослого об’ємні геометричні фігури: куб і куля.

2. Граючи, розрізняє два різних за величиною предмета: великий і маленький (матрьошки, ялинки, кубики, грибочки)

3. Знімає і нанизує на стрижень 5 одноколірних кілець.

4. Послідовно знімає предмети-вкладиші (куби, кольорові ковпачки).

5. Накриває менший предмет великим: «ковпачок сховався».

6. За прикладом дорослого проштовхує в шароброс кульки.

7. Ставить кубик на кубик («будиночок», «башенка»).

8. Прокатує з лоточка кулі (на прохання дорослого).

1. Вміє відтворювати в грі розучені дії (годує лялечку, заколисує ведмедика) Переносить знайомі дії з одного предмета на інший. Наприклад, нанизує на стрижень кільця однакового розміру. Потім на прохання дорослого виконує те ж саме з кульками.

2. Наслідує діям домашніх: кашляє як дідусь, «читає» газету як тато, «говорить по телефону» як мама.

Впізнає його на фото.

3. Прагне до ігрового взаємодії з дорослим.

4. При відповідному вихованні доброзичливий до інших дітей.

Мова розуміється

Значно збільшується запас розуміються слів.

1. Ходить самостійно.

Може самостійно змінювати напрямок руху.

У випадку ускладнень у ходьбі може переходити на повзання.

2. Піднімається на драбинку дитячої гірки приставним кроком.

3. Виконує за словом дорослого розучені руху ручками: «ліхтарики» (обертання кистями рук); «До побачення» (махає ручкою); «Ладушки» (плескає в долоні).

1. Впевнено тримає в руках чашку з рідиною. Самостійно підносить до рота, п’є.

2. Утримує ложку в кулачку, може самостійно їсти густу їжу з глибокої тарілки (допомога дорослого необхідна: догодовує малюка іншою ложкою).

3. При одяганні допомагає мамі: подає хустинку, шапочку.

4. При відповідному вихованні починає повідомляти про свої фізіологічні потреби (проситися на горщик).

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!